Grote explosie bij café achter politiebureau Charlois bij Zuidplein

16 January 2026, 09:31 uur
Rotterdam & Regio
mainImage
Persbureau PeterNick

Rond 01.45 uur heeft er, achter het politiebureau Charlois bij Zuidplein, op ongeveer 20 meter afstand, een grote explosie plaatsgevonden bij café B52 aan de De Wevershoekstraat in Rotterdam.

Volgens de politie ter plaatse is waarschijnlijk een Cobra 6 gebruikt. Op de plek van de explosie lagen meerdere dopjes van flessen waar vloeistof in had gezeten. De explosie was buiten geplaatst, voor het raam op een tafeltje, en deels net binnen.

Door de explosie is er brand ontstaan in het café, omdat er gordijnen hingen en brandbare materialen voor het raam lagen. Na de knal was er veel rookontwikkeling zichtbaar.

Een agent verklaarde dat er zowel voor als achter het politiebureau agenten stonden op het moment van de explosie. De klap was zo hevig dat het politiebureau aanvoelde alsof het ongeveer 2 centimeter omhoog werd getild.

De woningen boven het café worden allemaal gecontroleerd en deuren zijn opengebroken om zeker te zijn dat er niemand binnen was. In de woning boven het café was niemand aanwezig. In een andere woning zijn de bewoners uit voorzorg naar buiten gehaald.

Een ambulance is ter plaatse gekomen, maar voor zover bekend zijn er geen gewonden gevallen. Camerabeelden zijn inmiddels bekeken, maar daarop is nog geen dader te zien. De forensische opsporing zal verder onderzoek doen naar de explosie.